امام حسین در سوگ حضرت مهدی عج
بر اساس روایاتی که درباره رجعت وارد شده ، امام حسین (ع) در اواخر حکومت ولی عصر (عج) با اصحاب با وفایش رجعت میکند و برای مردمان معرفی میشود ، تاکسی در مورد آن حضرت دچار تردید...
تاریخ انتشار : 1397/07/04

بر اساس روایاتی که درباره رجعت وارد شده ، امام حسین (ع) در اواخر حکومت ولی عصر (عج) با اصحاب با وفایش رجعت میکند و برای مردمان معرفی میشود ، تاکسی در مورد آن حضرت دچار تردید نگردد . هنگامی که همه مردم او را شناختند ، اجل حضرت بقیه اله فرا رسیده است و چشم از جهان فرو می بندد . آنگاه امام حسین (ع) متصدی و متولی امر غسل ، کفن ، حنوط و دفن ایشان می گردد.

امام صادق (ع) درباره آیه شریفه « ثم رددنا لکم الکره علیهم»(۱) میفرماید :

مقصود ؛ زنده شدن دوباره امام حسین (ع) و هفتاد تن از اصحابش در عصر امام زمان (عج) است ؛ در حالی که کلاه خود طلایی بر سر دارند و به مردم ، رجعت و زنده شدن دوباره حضرت امام حسین (ع) را اطلاع می دهند تا مومنان به شک و شبهه نیفتند . این درحالی است که حضرت حجت در میان مردم است ؛ چون معرفت و ایمان به حضرتش در دلهای مردم استقرار یافت ، مرگ او فرا میرسد. پس امام حسین (ع) متصدی و متولی امر غسل ، کفن ، حنوط و دفن ایشان میشود و هرگز غیر از وصی ، وصی را تجهیز و خاکسپاری نمی کند” (۲)
 

امام صادق (ع) میفرماید:

حسین (ع) با اصحابش می آیند و هفتاد پیامبر آنان را همراهی می کنند ؛ چنان که همراه موسی (ع) هفتاد نفر فرستاده شدند . آنگاه حضرت قائم (عج) انگشتر را به وی می سپارد و امام حسین (ع) غسل و کفن و حنوط حضرت قائم را بر عهده میگیرد ” (۳)

 

______________________________________________

پاورقی:

۱سوره اسراء ، آیه ۶

۲کافی ج۸، ص ۲۰۶؛ تفسیر برهان ج۲، ص۴۰۱

۳ایقاظ ، ص ۳۶۸

منبع:

قرآن کریم

حماسه حسینی ، استاد مطهری

سیری در تاریخ کربلا ، مجتبی شاکری

با امام حسین تا عرش ، زهرا علیزاده برمی